Katedra Automatyki, Elektrotechniki i Optoelektroniki, Wydział Elektryczny Współpraca

Wydział Elektryczny

Katedra Automatyki, Elektrotechniki i  Optoelektroniki

-->

Katedra Automatyki, Elektrotechniki i Optoelektroniki współpracuje z wieloma instytucjami oraz firmami o zasięgu krajowym jak i globalnym. Wśród nich można wymienić:

ConnectPoint

ABB

ZF Group

EMU

Dla każdej uczelni technicznej duże znaczenie ma współpraca z otoczeniem przemysłowym. Katedra Automatyki, Elektrotechniki i Optoelektroniki Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej pragnie być partnerem okolicznych przedsiębiorstw w różnego rodzaju działaniach. Efektem współpracy jest:

  • Diagnostyka mechanicznych, elektrycznych oraz optycznych parametrów materiałów przy pomocy fotoindukowanej THG oraz piezoelektryki. W wyniku tego zaproponowane są laserowe przełączniki, które są sterowane zewnętrznym promieniowaniem ciągłych laserów 400–1050 nm.
  • Diagnostyka pary wodnej i ozonu przy pomocy lidera podczerwonego na bazie mikrosekundowego lasera CO2 na odległości do 2 km.
  • Monitoring laserowo indukowanych zmian przy pomocy spektrometrów UV-VIS i FTIR o spektralnej rozdzielczości około 1 nm.
  • Szkolenia w zakresie pomiarów termowizyjnych i diagnostyki termowizyjna. Cele szkolenia: zrozumienie zasad działania systemów termowizyjnych, nabycie umiejętności korzystania z oprogramowania systemowego i użytkowego, nabycie umiejętności przeprowadzania diagnostyki termowizyjnej w warunkach przemysłowych.
  • Szkolenia w zakresie programowania przemysłowych sterowników PLC i aplikacji SCADA. Cele szkolenia: zapoznanie się z algorytmami sterowania procesami kombinacyjno-sekwencyjnymi, nabycie podstawowych umiejętności programowania przemysłowych sterowników PLC, zapoznanie się z nowoczesnymi metodami zbierania i opracowywania danych w systemach rozproszonych, nabycie umiejętności programowania prostych aplikacji wizualizacyjnych.
  • Projektowanie i wdrażanie małych systemów cyfrowej automatyki przemysłowej. Projektowanie systemów automatyki cyfrowej opartych na sterownikach PLC, panelach i rozproszonych modułach wejścia-wyjścia (pomiary i sterowanie).
  • Diagnostyka izolatorów porcelanowych - badania defektów sieci krystalicznej oraz struktury porcelanowych izolatorów elektroenergetycznych. Zastosowanie: elektroenergetyka, zakłady porcelany elektrotechnicznej.

 

Przedstawicieli przemysłu zainteresowanych współpracą z Katedrą Automatyki, Elektrotechniki i Optoelektroniki prosimy o kontakt z kierownikiem Katedry, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Ta strona używa ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki Ok, rozumiem.